Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ДОЛЧЕ И ГАБАНА: По нашата смрт нема да има нов дизајнер

Магазин

ДОЛЧЕ И ГАБАНА: По нашата смрт нема да има нов дизајнер

Модните креатори Доменико Долче и Стефано Габана не планираат да ја продадат својата компанија, истакнувајќи дека по нивната смрт никој нема да ги наследи нивните места.

– Кога ќе заминеме од овој свет, не сакам некој јапонски креатор да почне да работи за Долче и Габана, истакна Стефано, додавајќи дека тој и Доменико по прекинот на љубовната врска одлучиле да не ја продаваат модната куќа, ниту да ја наследи некој од нивните семејства.

Габана додава дека не би сакал, во случај на смрт, да го наследи „некој роднина кој не знае ништо за бизнисот и на тој начин да ја уништи фирмата“.

Долче истакна дека двајцата не сакаат да ја продадат модната куќа и не им е важно да имаат многу пари, туку да работат и да бидат успешни во својот бизнис.

И едниот и другиот тврдат дека по прекинот на љубовната врска и понатаму имаат нераскинлив однос.

– Се што е мое, и негово е. Се што е негово, и мое е. Нашите партнери го знаат тоа и ако им одговара, тогаш е во ред, ако не им одговара, тогаш повторно е во ред, вели Долче.

Модната куќа „Долче и Габана“ е позната по луксузната облека која ја носат славни личности.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.