Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Емотиконот кој плаче од смеење е прогласен за најпопуларен во светот

Занимливости

Емотиконот кој плаче од смеење е прогласен за најпопуларен во светот

Корисниците на социјалните мрежи своите емоции најчесто ги покажуваат со упутреба на жолто лице кои плаче од смеење, поради што компанијата Епл го прогласи овој емотикон за најпопларен годинава.

Трагикомичниот емотикон со две солзи и широка насмевка е оценет одличен за изразување среќа, но и за депресија.

Неодамна и директорот и основач на Фејсбук Марк Зукерберг објави графикон на која се покажува дека лицето со насмевка и солзи е најпопуларно и меѓу корисниците на оваа мрежа.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.