Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ФОТОГАЛЕРИЈА: Во Москва отворено кафуле со мотиви од тоалет

Ви препорачуваме

ФОТОГАЛЕРИЈА: Во Москва отворено кафуле со мотиви од тоалет

Залуденоста по кафулиња со дизајн инспириран од тоалетите од Азија се прошири и на Европа…

Во ова необично кафуле се е инспирирано од темата тоалет: место на столици гостите седат на WC шолји, храната и пијалоците се служат во садови во форма на када за капење и писоари, а столиците и ѕидовите се украсени со бројни детали, како керамички плочки, тоалетна хартија и казанче.

Кафулињата од овој тип во Азија се голем хит, а како граѓаните на Москва ќе реагираат на оваа занимливост допрва останува да се види.

ce7af046-5e84-432d-b692-c47390c2a93f-2060x1236

– Немате прилика секаде да консумирате одлична храна и пијалоци од садови со мотивот на WC шолја, изјави Инга Јарославскаја, менаџер на кафулето.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.