Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Вечер полна љубов – ЉУБОЈНА во сосема поразлично издание

Промо

Вечер полна љубов – ЉУБОЈНА во сосема поразлично издание

Вечер полна љубов – ЉУБОЈНА во сосема поразлично издание

Средите во првиот и единствен музички бар кај нас веќе станаа вечери посветени на убавата музика, а, пред сè, вечери посветени на домашната музичка сцена. Овој пат Intermezzo music bar ја најавува дружбата со Љубојна и уникатниот глас на неповторливата Вера Милошевска.

Оригинални како и секогаш Вера и Оливер и овој пат пред себе поставуваат нов креативен предизвик, ново изненадување за публиката која ќе ужива во нивниот совршен звук, нивното музичко патување низ уникатниот репертоар.

Оваа среда се најавува како незаборавна акустична вечер, како вечер исполнета со музика за мерак, музика за душа… празник за сите сетила… Секој стих, секоја нота ќе бидат, како и секогаш, отпеани за и со љубов. Магија која не смее да се пропушти, зашто Љубојна е чиста љубовна креација.

Од Intermezzo music bar и овој пат нагласуваат дека влезниците заради почитување на протоколите се во ограничен број, и велат: „Сакаме да ги увериме нашите посетители дека сите забави се организираат според протоколот и одредбите кои се донесени од Владата и МЗ.“

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Промо

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.