Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ХИТ ВО СВЕТОТ: Смоква диета – ги намалува вишокот масни наслаги

Храна и пијалоци

ХИТ ВО СВЕТОТ: Смоква диета – ги намалува вишокот масни наслаги

Цел свет е воодушевен од рецептот од само две евтини состојки, кои со редовна употреба ослободуваат од вишокот масни наслаги.

Предноста на оваа диета е што има позитивно влијание и на здравјето, односно воедно е и лек за зголеменото ниво на масти во крвта.

Двете тајни состојки на рецептот се – суви смокви и јаболков оцет.

Земете 3 смокви и добро избоцкајте ги со чепкалка од сите страни, а потоа ставете ги во стаклен сад во кој претходно сте ставиле 200мл јаболков оцет.

Нека отстојат преку ноќ, а утрото изедете ги трите кисели смокви. Остатокот од оцетот искористете го повторно за следните 3 смокви.

200-те ml јаболков оцет користете ги 7 дена, а ако нешто остане, тогаш фрлете го.

Осмиот ден повторете ја постапката и продолжете уште 1 седмица.

Доволни ви се 14 дена, па потоа направете пауза од неколку месеци.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Храна и пијалоци

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.