Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ЛЕТНО ОСВЕЖУВАЊЕ: Направете вкусен сок од вишни

Храна и пијалоци

ЛЕТНО ОСВЕЖУВАЊЕ: Направете вкусен сок од вишни

ЛЕТНО ОСВЕЖУВАЊЕ: Направете вкусен сок од вишни

Во време кога температурите го достигнуваат и четириесеттиот степен, освежете се со сок од вишни.

Потребни ви се:

  • 1 кг. вишни
  • 1 л. вода
  • 10 гр. лимонтус
  • 100 гр. кафеав шеќер

Измијте ги вишните и посипајте ги со лимонтусот и водата. Гмечете ги се додека семката не се одвои од плодот. Исчистете ги од семките и оставете ги да преноќат.

После тоа, исцедете ги вишните. Додајте го шеќерот и мешајте се додека не се стопи. Откако шеќерот целосно ќе се стопи вашиот сок е готов. Служете го овој сок ладен.

Чувајте го во фрижидер и консумирајте го во рок од неколку дена.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Храна и пијалоци

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.