Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИТАМИН Ц ВО ЧАША: Направете лимонада со јагоди – летен освежувачки вкус

Храна и пијалоци

ВИТАМИН Ц ВО ЧАША: Направете лимонада со јагоди – летен освежувачки вкус

Тоа е добро познатата лимонада, но само малку подобра! Сјаен напиток за време на летните температури, за хидрирање на телото и разладување на душата.

Потребни состојки:

  • Лимон
  • Газирана вода
  • Јагоди
  • Парчиња лимон

Начин на подготовка:

Направете класична лимонада со неколку лимони, но наместо обична вода користете газирана. Истурете ја во калапи за мраз и оставете да се замрзне. Кога ќе се претворат во коцки мраз, ставете ги во блендер, а потоа додадете ги јагодите.

Се заедно изблендирајте, додека не добиете мазна и течна смеса, по потреба додадете шеќер. Овој напиток треба да биде погуст од класничната лимонада. За крај, смесата истурете ја во чаши и декорирајте со парчиња лимон.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Храна и пијалоци

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.