fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Кинеска направи пластична операција за да избега од долгови!

Занимливости

Кинеска направи пластична операција за да избега од долгови!

59-годишна Кинеска од централнокинескиот град Вухан го смени својот изглед преку пластична операција за да избегне да ги плати долговите, во вредност од 25 милиони јуани (3,71 милиони долари), информира Ксинхуа.

Полицајците биле зачудени кога ја уапсиле жената, која по судската наредба да ги вратат парите кои ги должела, побегнала во градот Шинчжин, во југоисточниот дел на земјата.

Кога силите на редот ја откриле, таа изгледала како 30-тина годишна жена и доста поразлична отколку на сликите.

Жената признала дека освен тоа користела странски лични карти, за да патува низ земјата со воз. Таа ја финансирала пластичната операција со банкарски картички, земени на заем.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.