fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Мажите и жените ги соблекуваат маиците на различен начин

Занимливости

Мажите и жените ги соблекуваат маиците на различен начин

Уште еден сосема едноставен факт го разбранува интернетот последниве денови.

Имено, станува збор за тоа дека мажите и жените на сосема различен начин ги соблекуваат маиците.

Жените тоа го прават од предната страна, додека мажите ги повлекуваат маиците од грбот и тоа поради пет сосема јасни причини:

– жените носат шминки и внимаваат да не се размачкаат;

– жените при соблекуање внимаваат и на фризурата;

– женските маици се покуси, па е потребно е внимателно соблекување;

– машките фризури се кратки од задната страна, па се внимава на предниот дел од главата; и

– мажите и жените едноставно се навикнати да ги соблекуваат маиците на одреден начин.

Прашањето поврзано со соблекувањето маици е посебно популарно на мрежата Тумблр, каде од ден на ден се закачуваат се повеќе снимки на жени и мажи кои се обидуваат да соблечат маица на „двата начини“ и така потврдуваат дека навистина постои „машки и женски начин“.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.