fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Кога гром ќе удри во Емпајр стејт билдинг (ВИДЕО)

Видео

Кога гром ќе удри во Емпајр стејт билдинг (ВИДЕО)

За време на летна бура во Њујорк гром удри во Емпајер стејт билдинг, а еден фотограф ја забележа таа глетка.

Фотографот, Хенрик Молтке фотоапаратот го насочил синоќа токму кон Емпајр стејт билдинг токму кога гром одекна од небото и ја погоди зградата.

Тој снимката ја постави на ЈуТјуб, а фотографиите ги објави на Твитер со коментар: „Бум“.

Емпајер стејт билдинг, зграда од 102 ката, годишно во просек 23 пати ја погодува гром.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.