Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Диор „џорданки“ – патики што сакаат да ги купат пет милиони луѓе

Модни трендови

Диор „џорданки“ – патики што сакаат да ги купат пет милиони луѓе

Флерт-патиките и луксузните брендови годинава достигнаа своевиден бум со лансирање на Диор плус „Ер Џордан 1“ обувките, што го добија прекарот „Диорданки“.

Брендот оригинално му припаѓа на легендарниот НБА кошаркар Мајкл Џордан, а изработени се од Диор кожа, во Италија. Зад новата линија и дизајнот се потпишува Ким Џонс, а во голем дел се рачна изработка, што ги прави екстра луксузни.

– Сакам да мешам различни стилови, идеи, светови. Брендовите Џордан и Диор се симболи на апсолутна неповредливост на нивните полиња, изјави Ким Џонс.

Новата серија беше ограничена на само 8.000 чифта, а дури пет милиони луѓе се пријавиле да ги купат овој месец. Цената на патиките се движи од 10.770 до 15.000 долари.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Модни трендови

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.