fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Најатрактивната жена во светот има 62 години

Занимливости

Најатрактивната жена во светот има 62 години

Позната американска манекенка Кристи Бринкли во февруари наполни 62 години, но тоа воопшто не може да се погоди според нејзиниот изглед.

Кристи, која ја носи тутулата „најатрактивна жена на светот“, деновиве се појави на промиција на книгата на модниот дизајнер Томи Хилфигер и предизвика големо вниамние најавноста, пишува „Дејли Мејл“.

Како тајна на нејзиниот изглед оваа мајка на три деца од четири брака, ја истакнува генетиката, но и одредени животни одрекувања. Кристи со години е вегетаријанка.

Нејзините утра започнуваат со филџан капучино, јогурт од коза со органски капинки, боровинки, малини, папаја, чиа семки, овес и ореви. Понекогаш за појадок јаде омлет од белки со спанаќ и печурки.

Ручекот и се состои од салата од грав, а попладне пие сок од зелка, лимета, авокадо и портокали. За вечера јаде ориз со леќа, пржени пиперки, анасон и слатки компири.

Исто така, таа се труди се повеќе да се движи.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.