Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Фестивал на светлината во Скопје (ГАЛЕРИЈА)

Низ објективот

Фестивал на светлината во Скопје (ГАЛЕРИЈА)

ФОТО: МИА

Фестивал на светлината во Скопје (ГАЛЕРИЈА)

Во Скопје од 29 мај до 1 јуни се одржува второто издание на фестивалот на светлината „Скопје лајт ап дистрикт“.

Оваа година на скопските улици се поставени 18 инсталации на различни локации во Старата скопска чаршија, плоштадот „Македонија“ и кејот на реката Вардар.

3Д мапингот и уметничките инсталации се вклучуваат во 21:30 часот, а во чил зоната која се наоѓа на кејот на Вардар секој ден има и забава со диџеј.

Во продолжение погледнете како изгледа Скопје овие денови:

This slideshow requires JavaScript.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Низ објективот

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.