Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ова се 10-те најубави жени од светот на филмската индустрија!

Низ објективот

Ова се 10-те најубави жени од светот на филмската индустрија!

Веб сајтот “Ranker.com” објави листа на најубави жени од светот на филмската индустрија, и тоа без оглед на нивниот актерски талент.

Листата обединува актерки од различни епохи и делови на светот, поставувајќи ги на врвот според физичката убавина. Во продолжение, ви ја споделуваме топ 10 листата на најубавите жени на сите времиња, според изборот на оваа страница.

Грејс Кели – Како икона на стилот и грацијата, Грејс Кели претставува вечна класа и елеганција.

Одет Анабел – Со својата природна убавина и харизма, Одет Анабел се наоѓа на второто место.

Кејт Бекинсејл – Англиската актерка, Кејт Бекинсејл, со нејзината есенцијална убавина, зазема третото место.

Ава Гарднер – Легендарната Ава Гарднер, со нејзината класична убавина, се наоѓа на четвртото место.

Жаклин Бизе – Француската актерка Жаклин Бизе го краси петтото место на оваа престижна листа.

Џин Тирни – Италијанската глумица Џин Тирни, со својата екзотична убавина, се позиционира на шесттото место.

Скарлет Јохансон – Како една од најпопуларните актерки во денешно време, Скарлет Јохансон го освојува седмото место.

Елизабет Харли – Британската актерка, Елизабет Харли, се наоѓа на осмото место на оваа елегантна листа.

Селма Хаек – Мексиканско-американската актерка Селма Хаек заблескува на деветтото место.

Натали Вуд – Затворајќи ги топ 10, американската легенда Натали Вуд покажува дека времето не губи влијание на вистинската убавина.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Низ објективот

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.