Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Победничката песна на Макфест од 1998 со нов модерен звук – промовиран спотот за ремиксот на „Магија“

Музика

Победничката песна на Макфест од 1998 со нов модерен звук – промовиран спотот за ремиксот на „Магија“

По дваесет и пет години победничката песна на Макфест 1998 година „Магија”, доби нов модерен поп звук кој веруваме дека силно ќе допре до публиката и песната ќе продолжи да живее кај младата популација.

По желба на Пајак, Јован после 14 години ќе запее повторно „ќе ми треба магија…“, “но овој пат пее дека има дозвола за кола да ја повози девојката, додека пак Пајачето сеуште ја нема хаха..“

За песната е направен нов аранжман и целосна продукција од страна на неговиот брат Иван Јованов Ивајо. Спотот е сниман во Pro Light Studio, во продукција на Урбан Рекордс и добро познатите Гордан Божиновски, Никола Наумовски, а како продуцент на истиот се јавува и самиот Јован.

На почеток видеото започнува со снимка од оригиналниот настап на група „Магија” од Макфест, а се појавува и прекрасната Марјана Станојковска во заедничка кореографија со Јован, Илија Карадакоски и балетското студио Eat The Beat.

Спотот е промовиран на јутуб каналот на Урбан Рекордс, а додека пак телевизиската промоција на спотот ќе биде на 13.12 во среда во магазинот Бекстејџ на Телма ТВ.

Погледнете го спотот за „Магија” во дует со Пајак и Јован, кој за неполни 24 часа високо котира на трендинг листата на јутуб.

Повеќе од Музика

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.