Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Импресивно полетување под снег – пилот објави видео од снежната идила на скопскиот аеродром!

Низ објективот

Импресивно полетување под снег – пилот објави видео од снежната идила на скопскиот аеродром!

Прогнозите на метеоролозите се остварија, па така целата територија на нашата држава е под снежен бран, а снег наврна и во главниот град кој дополнително ги натера скопјани да поуживаат во чистиот воздух и зимската идила.

Идилично е и на скопскиот аеродром, за кој познатиот „тик-ток“ пилот напиша: „Ќе се обидам да ви го покажам снегот денеска во Скопје!“.

Тој објави видео на својот Инстаграм профил на кој се гледаат инсерти од полетувањето, а подоцна и слетувањето назад на скопскиот аеродром, а снежните сцени од Петровец го одземаат здивот.

Skywise е профил на Инстаграм следен од над сто илјади луѓе, а го води германскиот пилот Себастијан.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Низ објективот

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.