Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Младата Сара Тасевска плени со својата скромност и уникатен стил на инстаграм

Низ објективот

Младата Сара Тасевска плени со својата скромност и уникатен стил на инстаграм

Навистина е реткост да се пронајде македонски инстаграм инфлуенсер кој изгледа светски, а во истовреме плени со својата искреност и скромност.

Таков е профилот на 17-годишната Сара Тасевска, односно @tasevska_12, ученичка во спортската гимназија во Скопје, чија позитивна енергија, свежина, непосреден пристап и стил го разбиваат сивилото на инстаграм.

Таа вели дека ја интересира модата, сака да биде модна дизајнерка, како и тоа дека ѝ е здосадено тоа што во Скопје гледа многу убави млади луѓе, но кои не обрнуваат внимание на својот стил. Едноставно немаат таков интерес и изгледаат како излезени од ситиот калап.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

За себе вели дека постојано избира различни модни комбинации кои на прв поглед делуваат несоодветно.

– „Уште од мала ја сакам модата. Секогаш избирам стајлинг и комбинации во кои се чувствувам добро. Сакам да спојувам парчиња облека кои на прв поглед изгледаат неспоиви. Од тоа најчесто излегува добра комбинација.“ – вели Сара.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Од модните инфлуенсери најмногу и се допаѓа Оливија Палермо, додека отсекогаш омилена личност и била Џенифер Лопез.

– „Инфлуенсерите се влијателни личности кои ги креираат модните и козметичките текови. Тие се бренд амбасадори на новите производи.“- вели Сара која освен што има цел да биде модна дизајнерка вели дека секојдневно спортува.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Низ објективот

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.