Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

НИЗ ОБЈЕКТИВОТ: Се роди бебе алпака во Скопската зоолошка градина (ФОТО)

Низ објективот

НИЗ ОБЈЕКТИВОТ: Се роди бебе алпака во Скопската зоолошка градина (ФОТО)

НИЗ ОБЈЕКТИВОТ: Се роди бебе алпака во Скопската зоолошка градина (ФОТО)

Уште еден член ја збогати Скопската зоолошка градина – се породи алпаката Фелиција, која мајка на преслатка женка алпака .

– „Се роди прво бебе алпака во Скопје Зоо. Нашата Фелиција стана мајка на преслатка женка алпака“, објавија на својот фејсбук профил од скопската зоолошка.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Низ објективот

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.