Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Норвешка победи на „Евровизија“ – но, во категоријата најлошо облечени

Низ објективот

Норвешка победи на „Евровизија“ – но, во категоријата најлошо облечени

Норвешка победи на „Евровизија“ – но, во категоријата најлошо облечени

Музичкиот магазин „Сонгфестивал“ традиционално секоја година по ред ги избира најлошо облечените учесници на Евровизија, а неодамна го објавија и овогодинешниот список.

Победникот на листата, односно носителот на титулата – најлошо облечен учесник на Евровизија, е претставникот на Норвешка, Тикс. Изведувачот за време на настапот носеше долго бело крзнено палто, светкав костум и ангелски крилја на сцената во Ротердам.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

На второто место е претставничката на Романија, Роксана, додека хрватската претставничка Албина Гржиќ го освои третото место. Порталот „Сонгфестивал“ наведува дека постои разлика од само еден глас меѓу Роксана и Албина.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Четвртото место му припадна на Британецот Џејмс Њуман, а на петтото место се најде преставничката на Израел, Еден Ален.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Наградата за најлошо облечен учесник на Евровизија се доделува 24-та година по ред, а беше именувана по белгиската пејачка (Barbara Dex Award) која беше прогласена за најлошо облечена на Евровизија во 1993 година.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Низ објективот

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.