fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Од полиција до експлозија: Бекам и Харт во забавен петминутен скеч (ВИДЕО)

Видео

Од полиција до експлозија: Бекам и Харт во забавен петминутен скеч (ВИДЕО)

Како дел од рекламната кампања на модниот бренд H&M, поранешниот фудбалер Дејвид Бекам и комичарот Кевин Харт, се согласија да учествуваат во петминутен скеч за необично машко пријателство.

Малата авантура полна со непријатности ги следи споменатите ѕвезди од шоубизнисот на патот кон Лас Вегас за да го изведат перформансот „Beckham:The Musical“. Заменетите улоги, неповторливиот Харт и респектабилните актерски способоности на поранешниот англиски фудбалски репрезентативец гарантира добра забава.

Со оглед на тоа дека Дејвид и Кевин полека губат се што имаат и на крај завршуваат само со облеката на себе, скечот завршува со порака, дека за среќа се потребни само основни работи  (анг.essentials). Со тоа е направена паралела со линијата Modern Essentials на марката H&M, која ја потпишува Дејвид Бекам.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.