fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИ ПРЕПОРАЧУВАМЕ: Нов парфем на Кензо Такада во линијата на Авон

Ви препорачуваме

ВИ ПРЕПОРАЧУВАМЕ: Нов парфем на Кензо Такада во линијата на Авон

Avon Products Inc. и светски познатиот дизајнер Кензо Такада го објавуваат лансирањето на новата колекција парфеми Avon Life.

Avon Life е нов парфем креиран од г-нот Кензо Такада, кој ја рефлектира неговата философија да се Живее Прекрасен Живот. Главната состојка на парфемот – темјанушката, го отсликува чувството на постојана позитивност која лежи во срцето на креациите и личноста на Кензо Такада. Линијата содржи мирис за мажи и мирис за жени и ќе биде во продажба веќе од 1-ви октомври, 2016-та година.

Употребата на темјанушката му дава на мирисот слатка свежина. Одгледана на полињата во Египет и Грас, Франција, популарниот цвет е ценет поради неговите ливчиња, кои се дестилираат во софистицирано парфимирано масло. Мирисот за жени, исто така, содржи и врвна, енергична, цитрусна врвна нота на бел чај и безвременска топлина на цветната, основна нота на цвет од ирис. Мирисот за мажи содржи силна зачинета врвна нота на црн бибер и топла, дрвна основна нота на кедрово дрво.

avon-life

Познат како водечки дизајнер ширум светот, Кензо Такада ја основа истоимената луксузна модна куќа во Париз во 1970та година, со што стана првиот јапонски луксузен бренд со седиште во овој град. Дизајнерот е познат по креирање на иновативни стилови кои ги обединуваат најдобрите елементи од Истокот и Западот.

– “Сакав да работам со Avon во создавање на нова колекција која ќе биде достапна за жените жирум светот,” вели Кензо Такада. “Моја најголема радост е цртањето на инспирациите од убавината на светот која ме опкружува и нивното претворање во една комплетно нова реалност. Моето искуство со тимот на AVON ми го овозможи тоа, работејќи со некои од најисклучителните парфимеристи за да се креира линија на мириси кои ќе ја рефлектираат нашата заедничка страст да се живее прекрасен живот. Парфемите ја содржат убавината и позитивноста и се преполни со раскошот на природата.”

“Кензо Такада ја вгради неговата специфична страст, животна енергија и визија во овој проект”, изјави Дана Стојкова, Национален менаџер за продажба на AVON Македонија. “Личната мантра на Кензо Такада за убавината и позитивноста длабоко се отсликува во вербата на AVON во убавината, оптимизмот и моќта на жената. Г-н Такада лично работеше со тимот на AVON за да го развие секој аспект на овие мириси, од мирисните ноти, па сѐ до дизајнот на шишенцата. Нестрпливи сме да ги споделиме со нашите корисници ширум светот”.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.