fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Рекорд за Гинис: Го прекрил телото со 637 илјади пчели (видео)

Видео

Рекорд за Гинис: Го прекрил телото со 637 илјади пчели (видео)

Кинезот Руан Лијангминг неодамна влезе во Гинисовата книга на рекорди, откако целото тело го прекри со најмногу пчели досега.

На неговото тело се наоѓале 637 илјади пчели, вклучувајќи и 60 пчели матици, кои ги привлекувале останатите пчели. Прекривката од пчели тежела 63,7 килограми.

Лијангминг со пчеларство се занимавал 19 години, а ова не е прв пат со помош на пчели да се обидува да влезе во Гинисовата книга на рекорди.

Гинисовиот рекорд го урнал во 2014 година како човек, кој најдолго издржал прекриен со пчели и тоа 53 минути и 34 секунди.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.