Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Пожарникари урнале ѕид од куќа да извадат жена тешка 490 килограми

Занимливости

Пожарникари урнале ѕид од куќа да извадат жена тешка 490 килограми

Аргентински пожарникари биле принудени да урнат ѕид од куќа на една Аргентинка тешка 490 килограми за да биде пренесена во болница на лекување.

Изабела (32) која живее во Росарија, 340 километри северно од Буенос Аирес од нејзиниот дом била пренесена на кревет прицврстена за камион на службата за цивилна одбрана.

Пред осум години, Изабела имала 130 килограми, но по смртта на татко и паднала во депресија.

– Јас сакам да се лекувам и да живеам, извикала таа пред да ја пренесат во болницата во Росарија.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.