fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Принцезата Шарлот го слави првиот роденден (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Магазин

Принцезата Шарлот го слави првиот роденден (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Шарлот Елизабет Дајана е родена на 2 мај 2015 година, а Кејт Мидлтон денеска објави четири фотографии од малото девојче, со цел да го одбележи роденденот на својата ќерка. 

– На војводата и војводката им е многу мило што со светот можат да ги поделат овие важни семејни моменти и се надеваат дека сите ќе уживаат во овие прекрасни фотографии, изјави портпаролот на Вилијам и Кејт.

Приватноста на принцезата Шарлот се чува мошне внимателно,  така што девојчето лани е покажано само еднаш во јавноста, за време на крштевањето.

13139193_1123205844367911_389592708351054146_n[1] 13095927_1123205797701249_4638370405960898661_n[1] 13151648_1123205787701250_3691184015425710075_n[1] 13076674_1123205857701243_4320364795987966113_n[1]
<
>

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.