Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Принцот Џорџ и принцезата Шарлот ќе бидат деверчиња на свадбата на нивната тетка

Магазин

Принцот Џорџ и принцезата Шарлот ќе бидат деверчиња на свадбата на нивната тетка

Принцот Џорџ и принцезата Шарлот ќе бидат деверче и деверица на свадбата на нивната тетка Пипа Мидлтон, соопшти Палатата Кенсингтон.   

Пипа е сестра на сопругата на британскиот принц Вилијам, војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон. Таа ќе се венча со менаџерот на Хеџ фонд, Џејмс Матјуз. Свадбата е закажана за во црквата Сент Марк во Енглфилд, и ќе се одржи на 20 мај годинава.

На свадбата покрај Кејт и Вилијам, се разбира, ќе присуствува и принцот Хари.

Малата принцеза Шарлот ќе наполни две години на 2 мај, речиси три седмици пред свадбата. Принцот Џорџ пак, на 22 јули ќе го прослави својот четврти роденден.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.