fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Принцот Џорџ тргнува во училиште и не смее да има еден најдобар пријател!

Занимливости

Принцот Џорџ тргнува во училиште и не смее да има еден најдобар пријател!

Принцот Џорџ наскоро тргнува во приватното училиште „Thomas’s“ во Лондон, каде ќе го почне основното образование.

Тоа е училиште кое го посетуваат момчиња и девојчиња, со што Џорџ ќе ја прекине семејната традиција, по која неговиот дедо и татко посетувале исклучиво машки училишта.

Во тоа училиште првото правило на кое ги учат децата е дека секогаш мораат да бидат добри и љубезни, но исто така ги обесхрабруваат да изберат само еден најдобар другар, со цел да не бидат повредени доколку тој ги напушти, пишува „Сан“.

Неговото училиште чини 5.653 фунти за полугодие, а посебно е фокусирано на уметноста, спортот и активности во природа.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.