Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Принцот Џорџ во пижами го дочека Обама (ФОТО)

Занимливости

Принцот Џорџ во пижами го дочека Обама (ФОТО)

Британскиот принц Џорџ синоќа остана буден до доцна за да ги запознае американскиот претседател Барак Обама и неговата сопруга Мишел, кои беа на вечера во Кенсингтон палатата.

Домаќини на вечерата беа принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт, а на вечерата присуствувал и принцот Хари.

Двегодишниот принц Џорџ ги дочека гостите во пижами и бела наметка, учтиво се ракуваше со претседателот на САД, а потоа седна на дрвеното коњче, кое му го подарија тој и Мишел пред една година, за да им покаже колку му се допаѓа.

Screen_Shot_2016-04-22_at_4.22.47_PM[1]

Обама и Мишел, како што објавија британските медиуми, биле воодушевени кога виделе дека Џорџ си игра си играчката, која тие му ја подариле како подарок за раѓањето на неговата сестричка Шарлот.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.