fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Шимпанзо кое пуши главна ѕвезда на зоолошката градина во Пјонгјанг (ВИДЕО)

Видео

Шимпанзо кое пуши главна ѕвезда на зоолошката градина во Пјонгјанг (ВИДЕО)

Новоотворената зоолошка градина во севернокорејскиот главен град Пјонгјанг има нова атракција – шимпанзото Азалеа, кое пуши цигари.

Девеетнаесетгодишниот мајмун знае самостојно да користи запалката, и пуши по една кутија цигари дневно.

Претставник на Зоолошката градина изјави дека Азалеа сепак не го вовлекува чадот, па шансите за штетни последици по нејзиното здравје се мали.

Ако пак, случајно не се снајде со запалката, ова снаодливо животно ја пали цигарата од догорчето на претходната.

Азалеа, или скратено Дале, е вистинска ѕвезда во зоолошката градина. Посетителите се смеат од срце кога ја гледаат како пуши, ги слуша и исполнува наредбите на дресерот, танцува и се поклонува кон насобраната публика во знак на благодарност.

Новата зоолошка градина, којашто беше отворена на крајот од јули, дневно има по неколку илјади посетители. Таа е отворена на местото на претходната зоолошка градина, изградена од Ким Ил-сунг, првиот севернокорејски лидер и дедо на сегашниот претседател Ким Џонг-ун.

Меѓу повеќето атракции, олицетворени во вешти животни, е и мајмунчето кое прави маневри со кошаркарска топка.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.