fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Што им е најважно на туристите при избор на хотелска соба?

Маркетинг

Занимливости

Што им е најважно на туристите при избор на хотелска соба?

Има многу нешта на кои туристите обрнуваат внимание при избор на хотел и соба, на пример – рејтингот, локацијата, големината на креветот, но најважен им е бројот на штекери.

Во ерата на брз технолошки развој, сите се помалку или повеќе зависни од електричните уреди – телефони, таблети, камери, лаптопи. Така, интернет страницата „Квора“, врз основа на анкета, заклучува дека на туристите најголем приоритет им е електричниот приклучок.

Меѓу другото, во испитувањето се спомнува и бесплатното ви-фи и удобен кревет.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.