fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Статуи на „голиот“ Доналд Трамп „никнаа“ низ Америка (ФОТО)

Занимливости

Статуи на „голиот“ Доналд Трамп „никнаа“ низ Америка (ФОТО)

Статуи кои го прикажуваат Доналд Трамп без парче облека на себе, се појавија во неколку големи американски градови, јави Би-Би-Си.

Актите се во природна големина, и го претставуваат Трамп со голем стомак и без дел од гениталиите. Тие беа откриени истовремено во Њујорк, Сан Франциско, Лос Анџелес, Сиетл и Кливленд под мотото „Императорот нема ма*иња”.

Статуата во Њујорк, која е поставена без дозвола од властите, предизвика изненадување, љубопитни погледи и насмевки кај минувачите, кои веднаш посакаа да го овековечат моментот со своите фотоапарати, пред уметничкото дело да биде отстрането од градската управа.

People-photograph-a-naked-statue-of-Republican-US-presidential-nominee-Donald-Trump-that-was-left[1]

Творечкиот тим „Индиклајн”, којшто го сочинуваат разни уметници, артисти, музичари и кинематографи, призна дека овој акт е нивно дело.

– Тие привремени поставки го претставуваат привремениов кошмар и нашата желба наесен да погледнеме наназад и да се изнасмееме на неуспешниот и залуден обид на Доналд Трамп да стане претседател – изјавија уметниците.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.