Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Тесла“ му исполни желба на човек на смртна постела

Занимливости

„Тесла“ му исполни желба на човек на смртна постела

Компанијата „Тесла“ му ја исполни последната желба на член на нивниот форум, кој боледува од рак и посакал да поужива малку во неговиот веќе нарачан нов „Модел 3“.

– Имам уште три-четири месеци живот. Последното нешто на мојата листа желби е „Моделот 3“. Би сакал неколку дена да го искусам тоа и да уживам. Прашувам, дали постои таква можност?, напиша купувачот под форумски псевдоним „Гренитедс”.

Друга членка на форумот, Бони Норман му предложила да позајми такво возило од некој што веќе го има, но и ја проследила неговата желба до компанијата.

Веќе следниот ден, „Гренитедс” е повикан во компанијата да избере свој „Модел 3“, а минатата недела тој и го добил своето ново возило.

Човекот дозволил да го фотографираат, но претпочита да остане анонимен.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.