Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Хуманитарецот Али Февзи е Маж на годината во избор на социјални медиуми за 2020 година

Ви препорачуваме

Хуманитарецот Али Февзи е Маж на годината во избор на социјални медиуми за 2020 година

Хуманитарецот Али Февзи е Маж на годината во избор на социјални медиуми за 2020 година

Али Февзи е Маж на годината според социјалните медиуми за 2020 година, при официјалниот избор на Мажи на годината кај нас.

Според гласањето на официјалната Фејсбук страница на настанот, Али Февзи освои најмногу лајкови и со тоа заслужено ја понесе оваа награда.

Наградата Маж на годината според социјалните медиуми им дава можност на целокупната јавност да се вклучи директно во овој настан, преку номинирање на, според нив, најуспешниот маж и притоа да гласаат за оние сите номинирани.

Али Февзи е познат хуманитарец во нашата држава кој изминатиот период преку неговата асоцијација и лично тој собира средства и купува се што е потребно на оние семејства кои во овој период имаат егзистенционални проблеми.

Изборот на Мажи на годината ќе се случува на 25.11.2020 година и вклучува 13 добитници во 13 категории помеѓу кои и главната награда за Маж на годината за 2020 година

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.