Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Македонскиот јутјубер „Стефонатор“ ја победи битката со туморот (ВИДЕО)

Македонскиот јутјубер „Стефонатор“ ја победи битката со туморот (ВИДЕО)

Откако последен пат за неговата болест слушнавме пред 4 месеци, кога познатиот македонски јутјубер Стефан Расковиќ – Стефонатор откри дека има рак на тестисите, тој своите фанови ги израдува со радосна вест.

– „Конечно заврши овој хорор. Уште немам проговорено три збора, а ми идат солзи на очи. Стварно не знам, ќе пробам да зборам, па што биде нека биде. Имав резултати завчера што ми кажаа дека сум излечен. Знам дека треба во моментов многу да славам и се радувам. Ова се солзи радосници“, вели радосно младиот јутјубер во видеото.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.