Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Пајак со љубовна балада за Денот на вљубените (ВИДЕО)

Ви препорачуваме

Пајак со љубовна балада за Денот на вљубените (ВИДЕО)

Пајак со љубовна балада за Денот на вљубените (ВИДЕО)

После големиот хит „Бебе” која беше последното баладично издание од младиот и талентиран пејач, Пајак ни спреми нова исто така емотивна балада насловена „Срце”, која симболично се промовира на денот на вљубените (14 февруари) – Свети Валентин. Многу емоции во неговите стихови визуелизирани со прекрасен видео запис во кои ќе се пронајдат многумина.

Музиката и текстот се на Пајак, аранжманот на Иван Јованов – Ивајо и на СН Микс, мастеринг на Иван Јованов – Ивајо. Додека пак спотот е во режија на Гордан Божиновски. Се снимаше во вила во Маврово и околу Мавровското езеро. Во спотот како негова девојка се појавува прекрасниот модел, синооката Татјана Јанушева, за која Пајак нема многу од слободното време за да и се посвети и да и даде љубов онолку колку што заслужува.

Во продолжение новиот видео запис за „Срце” за која се надеваме дека и таа ќе допре како и останатите негови песни кои за толку кратко време ги освоија срцата на младите, за кои говорат милионските прегледи на Јутутб.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.