Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИДЕО: Има само 16 години, игра видео игри и стана милионер

Занимливости

ВИДЕО: Има само 16 години, игра видео игри и стана милионер

Сумал Хасан Суад доаѓа од Пакистан. Тој има 16 година, ужива во видео игри и стана милионер. Како? Играјќи видео игри.

Имено, Сумал е член на екипата „Евил Гениус“, која на неодамна одржаниот меѓународен натпревар во видео игри го освои првото место и награда од 6,63 милиони долари.

Од вкупниот сума на Сумаил му припаднале 1,6 милиони долари, што е сосема добар „џепарлак“ за еден средношколец.

Изминатиов викенд најсилните „гејмерски“ екипи од целиот свет ги одмериија силите на натпреварот, а во финалето се најдоа „Евил Гениус“ и кинескиот тим ЦДЕЦ.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.