Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ЌЕ ВИ СЕ ЗАЛЕДИ КРВТА: Сина ајкула плива во плиткото на брегот на островот Корчула (ВИДЕО)

Видео

ЌЕ ВИ СЕ ЗАЛЕДИ КРВТА: Сина ајкула плива во плиткото на брегот на островот Корчула (ВИДЕО)

ЌЕ ВИ СЕ ЗАЛЕДИ КРВТА: Сина ајкула плива во плиткото на брегот на островот Корчула (ВИДЕО)

Иако изгледа како сцена од некој хорор филм, сепак е вистина. На социјалните мрежи кружи видео кое е снимено во Хрватска, каде може да се забележи ајкула долга скоро два метри како плива во плитките води на Јадранското море на островот Корчула.

Како што пренесува хрватската телевизија РТЛ, станува збор за сина ајкула или модруља, која се храни со помал плен и риби, а ретко напаѓа луѓе.

– „Цел живот ми се исмејуваа поради мојот „ирационален” страв од ајкули. Ова е остварување на најлошите кошмари.“ – се вели авторот на видеото.

Инаку, според официјалните статистики, досега во Хрватска се забележани девет напади на ајкули, а жртвите биле странци.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.