Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ЧУДО ВО ТАЈЛАНД: Среде ноќ затекнале слон во кујната (ВИДЕО)

Занимливости

ЧУДО ВО ТАЈЛАНД: Среде ноќ затекнале слон во кујната (ВИДЕО)

ЧУДО ВО ТАЈЛАНД: Среде ноќ затекнале слон во кујната (ВИДЕО)

На многумина ни се случува навечер да станеме за да се напиеме вода или да се освежиме во кујната во доцните вечерни часови, но во никој случај не би очекувале да видиме, ни повеќе ни помалку, туку слон како бара храна. 

– „Повторно дојде да бара јадење“, напиша на својот фејсбук профил шеговито Рејчадаун Пуенграпс од Тајланд, која се разбудила во раните утрински часови во саботата, бидејќи слушнала врева. Кога излегла од собата, здогледала непоканет гостин во нејзината кујна.

Веројатно од глад во текот на ноќта џиновското животно случајно го урнало ѕидот во кујната во Китчаи во раните утрински часови во неделата, користејќи ја сурлата да ја пронајде храната.

Ова не е прв пат Банчуџи, кој живее во националниот парк Тајланд, да го посети блиското село, бидејќи, како што велат вработените, таму има локална продавница која ги привлекува слоновите поради миризбата на храна.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.