Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Гордон Ремзи учи да зборува хрватски (ВИДЕО)

Занимливости

Гордон Ремзи учи да зборува хрватски (ВИДЕО)

Гордон Ремзи учи да зборува хрватски (ВИДЕО)

Еден од најпознатите светски готвачи Гордон Ремзи неодамна ја посетил Хрватска за потребите на неговото шоу и пробал да научи неколку зборови на нивниот јазик.

Во најавата за епизодата на шоуто „Uncharted“ кое се прикажува на каналот „National Geographic“, Гордон разговара со синот на готвачот Давид Скоко и младото момче се обидува да го научи неколку зборови.

Изговарањето му оди тешко и е зачуден од должината на зборовите, а момчето се забавува слушајќи го како се мачи.

Фановите се сложни дека на Гордон не му оди баш од рака учењето нови јазици и дека треба сепак да се задржи таму каде што е најдобар, во кујната.

 

 

 

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.