Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Јусеин Болт доби синови близнаци – Тандер и Сејнт Лео Болт

Занимливости

Јусеин Болт доби синови близнаци – Тандер и Сејнт Лео Болт

Најбрзиот човек во светот, воедно и светски рекордер на 100 и 200 м, Јусеин Болт стана татко на близнаци. 

За да биде објавата уште поинтересна, Болт едниот син го крстил Тандер (Гром), а неговиот брат Сејнт Лео Болт. Болт и неговата партнерка Кеси Бентет, од 2000 година ја имаат ќерката Олимпија Лајтнинг (Молња).

Јусеин Болт е еден од најуспешните спортисти во историјата. На три олимпијади (2008, 2012, 2016), вкупно освоил осум златни медали.

Тој е светски рекордер на 100 (9.58 секунди) и 200 метри (19.19 секунди).

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.