Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ХИТ НА ИНСТАГРАМ: Северина се спушти со зип-лајн на Плитвички езера (ВИДЕО)

Занимливости

ХИТ НА ИНСТАГРАМ: Северина се спушти со зип-лајн на Плитвички езера (ВИДЕО)

ХИТ НА ИНСТАГРАМ: Северина се спушти со зип-лајн на Плитвички езера (ВИДЕО)

Познатата хрватска пејачка Северина по одморот на Малдиви реши неколку дена да биде во друштво на својот најсакан – синот Александар, со кој уживаат во убавините на националниот парк  Плитвички езера.

На нејзиниот инстаграм профил беше објавено навистина интересно видео на кое се гледа како Северина се впушта во авантура, спуштајќи се со зип-лајн, додека нејзиниот син ја бодри.

– „Сега ќе ме видите мене. Јас не сакав да се обидам, а сега ќе одам прва“, вели Северина во видеото, додека малиот Александар и дава совети, бодрејќи ја да не се плаши со зборовите „Мамо, мамо држи се…“.

Особено интересен момент е кога Северина се спрема за оваа адрелинска авантура и уплашено се обраќа до инструкторот со зборовите: „Да не се превртам!“.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.