Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Која е најпопуларната објава на Инстаграм во 2021 година?

Занимливости

Која е најпопуларната објава на Инстаграм во 2021 година?

Која е најпопуларната објава на Инстаграм во 2021 година?

Објавено е кои објави на Инстаграм добиле најмногу лајкови во 2021 година. Во продолжение погледнете ја листата на првите 10.

Фотографијата на која Кристијано Роналдо (36) најавува дека тој и неговата партнерка Георгина Родригез (27) очекуваат близнаци е на прво место, а од крајот на октомври собра повеќе од 32 милиони лајкови.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Втора најлајкувана фотографија е онаа од веннчавката на пејачката Аријана Гранде (28), на која таа е со сопругот Далтон Гомез (26) и има 26 милиони лајкови.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Кајли Џенер (24) е само на третото место со објавувањето на видео во кое јавноста ја информираше дека е бремена, а тоа видео е прегледано 154 милиони пати и има 24 милиони лајкови.

На четвртото место е пејачката Били Ајлиш (20), која во март минатата година ги изненади фановите со нова фризура и на тој начин доби 23 милиони лајкови.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Лионел Меси (34) се најде на петтото место со фотографијата што ја објави откако потпиша за францускиот фудбалски клуб ПСЖ, а им се допадна на 22 милиони луѓе.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Фотографијата на Били Ајлиш од магазинот „Вог“ собра 22 милиони лајкови, а потоа следеа уште две фотографии на Лионел Меси.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

На листата е и профилот на Инстаграм ironshoremermaid со едно видео и фотографија од актерската двојка Том Холанд (25) и Зендаја (25).

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.