Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Креативна реклама на ИКЕА инспирирана од Роналдо (ФОТО)

Занимливости

Креативна реклама на ИКЕА инспирирана од Роналдо (ФОТО)

Креативна реклама на ИКЕА инспирирана од Роналдо (ФОТО)

На Инстаграм профилот на ИКЕА Канада беше објавена реклама за шише за вода инспирирана од потегот на Роналдо.

Стакленото шише што го продаваат го добило името Кристијано и тоа е шише за повеќекратна употреба, но само за вода.

Овој бренд се решил вешто да ја искористи ситуацијата за која пренесуваа сите светски медиуми. За овој маркетиншки трик и креативноста на тимот тие добија пофалби од клиентите.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Иако Кока Кола според експертите изгубила околу 4 милијарди долари, останатите светски компании се обидуваат да го искористат моментот за заработувачка.

 

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.