Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Македонците „главни“ и во Амстердам – се пие ракија пред натпреварот против Холандија (ВИДЕО)

Занимливости

Македонците „главни“ и во Амстердам – се пие ракија пред натпреварот против Холандија (ВИДЕО)

По „опсадата“ на Букурешт, македонската фаланга се упати кон Амстердам, каде вечерва ќе се одигра третиот натпревар на Македонија, против репрезентацијата на Холандија, во рамките на група „Ц“ на Европското првенство во фудбал.

За жал, Холандија поради активните мерки за заштита од ширење на коронавирусот забрани влез на македонски навивачи за овој натпревар, но тоа не ги спречи Македонците кои поседуваат европски пасоши да го посетат Амстердам и да ги бодрат нашите момци.

Погледнете како тоа изгледа:

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.