fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Анализа: Виндоуз 10 доби десетка од корисниците

Маркетинг

Интернет

Анализа: Виндоуз 10 доби десетка од корисниците

Вкупно 92 отсто веб корисници кои го инсталирале новиот оперативен систем на Мајкрософт, Видоуз 10, на своите апарати се задоволни од системот, покажуваат резултатите од новата анализа на истражувачката фирма Брендвоч.

Само осум проценти од корисниците, кои веќе го усвоиле Виндоуз 10, се жалат што преминале на овој систем кој е достапен за преземање веќе неколку недели.

Анализата на Брендвоч продолжува, бидејќи постои можност да се визуелизираат функциите кои најмногу им се допаѓаат на корисниците.

Како најголеми предности на Видоуз 10 се оценети: личниот дигитален помошник Cortana, новиот навигатор Edge и интегрирање на марката Xbox.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Интернет

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.