fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Фејсбук призна грешка

Маркетинг

Интернет

Фејсбук призна грешка

Фејсбук и официјално објави дека го прекинува експериментот со поделба на основната страна на „њуз фид“ и „експлор фид“ и практично призна дека направил грешка.

Со експериментот беа опфатени шест земји: Шри Ланка, Србија, Словачка, Боливија, Гватемала и Камбоџа.

– Луѓето не сакаат разделен фид, резултатите од анкетата го покажуваат тоа, напиша раководителот на њуз фидот во фејсбук Адам Мосери

Компанијата во моментов се фокусира на друг експеримент посветен на промоција на локални вести, сега за сега достапно само во шест градови.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Интернет

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.