Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Извршниот директор на Healthcare Success предупредува дека ChatGPT може да биде опасен за здравјето

Sci-fi

Извршниот директор на Healthcare Success предупредува дека ChatGPT може да биде опасен за здравјето

ChatGPT може да биде опасен по здравјето според извршниот директор на Healthcare Success, Стјуарт Гендолф. Оваа дигитална маркетинг агенција за медицинско рекламирање ги оценува содржините генерирани од ChatGPT како потенцијално опасни за здравјето. Иако ChatGPT е обучен да произведува висококвалитетни содржини, тој не е емпатичен, не го разбира јазикот на вашата целна публика, неговите одговори може да бидат погрешни или нецелосни, знаењето му е ограничено до 2021 година и му недостига искуство.

ChatGPT може да има разговори слични на човечките, да преведува и да дава на корисниците информации. Сепак, не може да му се верува кога станува збор за одговори од областа на здравството. Искуството и експертизата од прва рака во врска со темата се од голема важност кога станува збор за креирање на квалитетна содржина за здравствена заштита.

Содржините генерирани со вештачка интелигенција не разбираат што е важно за вашата целна публика и не содржат емотивна содржина. Емотивната содржина и емпатијата го хуманизираат вашиот бренд и подобруваат искуството на пациентот.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Sci-fi

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.