fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„ТАЈМ“: Најчесто пребаруваните симптоми на Гугл за 2015

Интернет

„ТАЈМ“: Најчесто пребаруваните симптоми на Гугл за 2015

Списанието „Тајм“ ја објави листата на деветте најпопуларни пребарувања врзани за здравјето на Гугл во текот на оваа година, според стручњаците на компанијата, а на таа листа се прашања што се однесуваат на репродуктивното здравје, дишните органи, нутриционизмот….

Прашањата биле поставани од јануари до ноември 2015 година, наведува списанието, а пренесува весникот „Вечерњи лист“.

Некои од најчестите прашања се: дали бронхитисот е заразен, колку вода треба да се пие, што е глутен, колку долго сум бремена, колку калории треба да се јадат, колку долго трае грипот и слично.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Интернет

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.