Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Адел најбогата пејачка во Британија

МК Сцена

Адел најбогата пејачка во Британија

Британската поп сензација Aдел е најбогатата пејачка во Велика Британија, а нејзиното богатство се проценува на 85 милиони фунти. 

Само со три албуми, 12 синглови и вкупно три светски турнеи зад себе, Адел стана она што на многумина не им успеа ни после долгогодишната музичка кариера.

Порталот  „Sunday Times RICH List“ објави дека Адел го постави својот рекорд со тоа што за само една година на списокот се искачи од 40-тото на прво место на најбогати музичари во Британија.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.