Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ален Делон и Парис Хилтон доаѓаат на приватна ВИП забава во Белград

МК Сцена

Ален Делон и Парис Хилтон доаѓаат на приватна ВИП забава во Белград

Познатиот француски глумец Ален Делон синоќа пристигна во Белград, објави српската телевизија РТС.

Осумдесет годишниот Делон бил пречекан на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ од возач и веднаш бил префрлен во хотел.

Според српските медиуми, посетата на актерот на Белград не е поврзана со филмската индустрија, туку станува збор за приватна забава организирана од светски позната козметичка компанија.

На забавата се очекува да присуствуваат и Парис Хилтон и јамајскиот пејач Шон Пол.

Трите светски јавни личности ќе останат три дена во Белград.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.