fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

АНТОНИА ГИГОВСКА „РАСТУРИ“: Гласајте за да влезе во супер-финалето на „Ѕвездички“

МК Сцена

АНТОНИА ГИГОВСКА „РАСТУРИ“: Гласајте за да влезе во супер-финалето на „Ѕвездички“

Антониа како Џенифер Хадсон во финалето на Ѕвездичките

Антониа Гиговска од Скопје е македонската Пинкова ѕвездичка која се бори за влез во суперфиналето. Во финалето на шоуто во кое се одредуваат суперфиналистите, нашата Антониа повторно фасцинираше на сцената на Пинк.

Таа се претстави со песна од Џенифер Хадсон и звучеше и изгледаше како вистинска музичка дива.

– Ти си единствена пејачка во ова шоу која има совршена техника на пеење и совршен глас. Пееш без грешка. Се почувствував како на доделување на некои награди. Секоја ти чест! – беше коментарот на Леонтина по настапот на македонската кандидатка, а кон тој коментар се придружија и согласија сите во жирито.


Antonia Gigovska – And I m Telling You by PinkoveZvezde

Критериумите за влез во суперфиналето се се’ повисоки, затоа што место во суперфиналето ќе има само за најдобрите. Конкуренцијата е голема, но Антониа има неспорен талент кој мора да го бодриме и да го наградиме.

Линиите се цело време отворени, постојано имате можност да гласате за нив на 141 – 345, така што испраќате СМС порака со текст : GLA (празно место) C и редниот број на кандидатката:

GLA C13 – за Антониа Гиговска

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.